Haber

ABD’de Biden’a ait bir yabancıyla para alışverişi yapıldığına dair belge bulunduğu iddiası

YENİ ABD’de Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Adalet Bakanlığı’nın, Başkan Joe Biden’ın genel başkan yardımcısı olduğu dönemde yabancı uyruklu bir kişiyle para alışverişine ilişkin belge düzenlediği öne sürüldü.

Kongre’nin önde gelen Cumhuriyetçi üyeleri, Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hesap Verebilirlik Komitesi Sözcüsü James Comer ve Senatör Chuck Grassley, FBI ve Adalet Bakanlığı’na ilgili belgeyi talep eden mektuplar gönderdi.

Söz konusu mektupta iki Cumhuriyetçi üye, bir muhbirin, Biden’ın genel başkan yardımcılığı döneminde politika kararları için para alışverişinde bulunduğuna dair detayları içeren bir belgenin bulunduğunu öne sürdüğünü kaydetti.

Grassley, Fox News’e, “Bekleyip söz konusu belgenin ne içerdiğini görmemiz gerekecek. Bunun doğru olup olmadığını FBI açıklamalıdır.” dedi.

ABD’nin şu anki başkanı hakkında çok ciddi ve ayrıntılı iddialar içeren ilgili sınıflandırılmamış iç belgenin FBI’da olduğuna inandıklarını belirten Grassley, FBI’ın bu iddiaları doğrulamak veya daha fazla araştırmak için ne yaptığını bilmediklerini iddia etti.

Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü Ian Sams, Twitter hesabından konuya ilişkin yaptığı paylaşımda Comer ve Grassley’in açıklamalarını eleştirdi.

Sams, “5 yıldır Kongre’deki Cumhuriyetçiler, Lider aleyhindeki argümanlarına veya ABD çıkarlarından başka herhangi bir şeyden etkilenen kararlara dair herhangi bir kanıt sunmadan, asılsız siyasi amaçlı saldırılar düzenliyorlar. İma yoluyla argümanları destekliyorlar” dedi. sözünü kullandı.

haberdemirozu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu